Od 14. září 2019 zřejmě nebude stačit potvrdit platbu, kterou provedete na internetu, pouhým zadáním bezpečnostního kódu, který vám přijde pomocí SMS zprávy.
V letošním září dojde ke změně v onlinách platbách na internetu. Tato změna se bude týkat jak samotných plátců, eshopů, ale především tvůrců internetových platebních bran.
Nový zákon o platebním styku č. 370/2017 přináší silnější ověření identity plátce. Přináší nové povinnosti, které budou mít dopad na způsob zabezpečení u všech poskytovatelů platebních metod. Při zadání platby bude muset plátce prokázat svoji identitu alespoň pomocí dvou kritérií. Nakupující tedy bude muset pochopitelně stále zadávat všechny údaje, které i nyní opisuje z platební karty. Ale podle nového výkladu tohoto zákona již nebude postačovat potvrdit provedenou platbu opsáním došlého hesla ze SMS zprávy
. Pro autentifikaci se tak otevírají nové cesty, například biometrické údaje, jako je otisk prstu.
ZAČNĚTE PODNIKAT. ZALOŽTE SI ESHOP.
Provozování vlastního internetového obchodu je jedním z nejdostupnějších a nejrychlejších způsobů, jak začít podnikat. Eshop založíte na jedno kliknutí a během týdne můžete začít prodávat. Založit eshop.
Takto může váš eshop vypadat (na výběr máte 23 šablon):
Šablona KRYPTONIT | Šablona ETHERUM | Šablona ZINCUM | Šablona CUPRUM |
---|
CO TO ZNAMENÁ PRO ESHOPY?
Zeptali jsme se jednatele firmy Bohemiasoft provozovatele eshopového systému Webareal.cz, p. Jaroslava Hansala: „Pro eshopaře by tato novinka neměla přinést žádnou další zákonnou povinnost, jako to bylo v případě EET nebo GDPR. Hrozí zde ovšem větší počet neuskutečněných objednávek z důvodu nedokončené platby pomocí platební karty. Z výkladu zákona není zcela jasné, co všechno lze považovat za 2 různé druhy ověření. S tímto se budou muset vypořádat přímo platební brány – tedy například GoPay, Barion, ComGate, B-payment a všechny další, které působí na našem trhu„.
CO TO ZNAMENÁ PRO ZÁKAZNÍKY
Větší bezpečnost pro jejich platby před zneužitím cizí osobou, ale také složitější způsob platby po internetu. Nyní jen záleží na poskytovatelích platebních bran, jak se s tímto novým zákonem „poperou“.